• toman-bockova_cykloregion-liptov_2020_2

Cykloregión Liptov

Tradiční úsloví říká, že dobré zboží se chválí samo. My si jej dovolíme parafrázovat — dobrá destinace se chválí sama (ostatně každý, kdo kdy zavítal do malebné liptovské krajiny, nám dá jistě za pravdu).

A když už má Liptov to štěstí na pitoreskní krajinu, proč toho nevyužít? Značku jsme tak založili na výrazných krajinných prvcích Liptova: vodní nádrž Liptovská Mara obklopená hornatou krajinou s Tatrami v pozadí. To vše viděno cyklistickým prizmatem a v červené barevnosti, která přímo navazuje na zavedenou destinační značku regionu Liptov. Voilà!

Jednoduchost monolineární kresby liptovské krajiny umožňuje bezproblémové uplatnění značky v nejširším spektru použití, od sociálních sítí až po dřevěný mobiliář přímo u jednotlivých cyklistických tras. V nadcházejících letech je počítáno i s rozvinutím vizuální identity cykloregionu v podobě nového značení jednotlivých tematických tras.

Součástí projektu byla i aktualizace cykloturistických map — cílem zde bylo především jejich zpřehlednění pro rychlejší orientaci přímo v terénu.