• toman-calajova_legal-partners_2012_01

Legal Partners

Vizuální styl pro advokátní kancelář Legal Partners je založen na typograficky řešeném logotypu a kvalitním polygrafickém provedení. Základní ideou je převedení výrazu „partners“ do typografické řeči ligatury (slitku), jež spojuje obě části dvouslovného názvu společnosti. Exkluzivitu podtrhuje velkoryse řešená úprava tiskovin s použitím zlaté metalické barvy.

Jako základ pro logotyp jsme použili návrh vlastního písma Dumpling v řezu Light (postupem času dovařeno do podoby dnešních Knedlí). Z původně bezserifové kresby jsme odvodili serifovou, či přesněji slab-serifovou variantu. Pro dosažení vizuální kompaktnosti značky jsme dále srovnali výšku verzálkových a mínuskových dotažnic. Jednobříškovou literu „g“ jsme nahradili její dvojbříškovou verzí (ano, působí seriózněji) — a to vše doladili centrální ligaturou „(a)-l-P“, která chytře navazuje na tvarové řešení zkrácené monogramové značky „LP“. Voilà!

Jako vždy je výsledný logotyp, resp. vizuální styl, výsledkem komplexnějšího procesu rešerší, konzultací a především množství dílčích návrhů, které nám ve spolupráci s klientem umožňují nalézt tu správnou cestu. Jeden z nich vidíte níže — i v tomto případě bylo použito vlastního návrhu písma, tentokráte klasicistní antikvy.

Projekt vznikl ve spolupráci s Martinou Prethero (Calajovou) v rámci studia Mančaft.